طرز تهیه حریره بادام

حریره بادام یکی از غذاهایی کمکی و بسیار مقوی است که شما می توانید برای نوزاد و بزرگسالان به راحتی در خانه تهیه کنید. همچنین حریره بادام را افراد بزرگسال به عنوان دسر یا عصرانه نیز می توانند مصرف کنند. در این دستور تهیه حریره بادام برای کودکان 6 ماه به بالا گفته شده است. از خواص بادام می توان به تقویت سیستم ایمنی، تقویت مغز و عملکرد آن و… در کودکان اشاره کرد. حریره بادام حتی بریا کودکانی که از زمان غذای کمکی آن ها گذشته نیز می تواند یک صبحانه جذاب و خوب باشد. حریره بادام باعث تقویت استخوان و افزایش وزن کودک شما می شود. امروز رد فودرز طرز تهیه حریره بادام را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بادام 8 عدد
آب 1 لیوان
آرد برنج 1 ق غذا خوری
موز 1/2 عدد

طرز تهیه حریره بادام

مرحله اول: آماده کردن بادام ها

بادام ها را بشکنید و در یک کاسه بریزید سپس مقداری آب گرم به آن اضافه کنید و بزاریرد کمی خیس بخورد و به راحتی پوست آن جدا شود. بعد از خیس خوردن پوست آن را جدا کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد برنج

بادام ها را در مخلوط کن بریزید و یک لیوان آب نیز به ان اضافه کنید و مخلوط کن را روشن کنید. بعد از اینکه خوب مخلوط شد مواد را از یک صافی رد کنید. سپس آرد برنج را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: پخت حریره بادام

مواد را در یک قابلمه بریزید و روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید تا مواد کمی سفت شود در ادامه موز را از پوست جدا کنید و با چنگال آن را در یک ظرف له کنید و در آخر پخت به حریره بادام اضافه کنید سپس گاز را خاموش کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه حریره بادام

  1. در تهیه حریره بادام از سویق برنج به جای آرد برنج نیز می توانید استفاده کنید.
  2. به جای موز می توانید از شکر یا عسل نیز برای شیرین شدن حریره بادام استفاده کنید.
  3. در تهیه حریره بادام بریا کودک می توانید از مقداری شیر خشک نیز استفاده کنید.
  4. در تهیه حریره بادام به جای آب که بریا میکس کردن بادام ها استفاده شده شما می توایند از شیر استفاده کنید و اگر کودک شما حساس است می توانید از سیر مادر به جای شیر پاستوریزه استفاده کنید.