طرز تهیه پکوره

پکوره یک پیش غذای هندی و افغانی است که نوع هندی آن معروف تر است. این غذا در عربستان نیز دارای محبوبیت زیادی است. اسم دیگر پکوره پاکورا نیز است و برخی آن را به این نام می شناسند. پکوره را می توایند با نان یا به صورت خالی سرو کنید. پکوره را معمولا همراه سس های متفاوت و مختلف سرو می کنند. امروز در فودرز طرز تهیه پکوره را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد نخود خام 1 استکان
آرد سفید قنادی 1 استکان
پیاز متوسط 1 عدد
سیر 4 تا 5 حبه
گشنیز و جعفری 2 تا 3 ق غذا خوری
فلفل قلمی تند 4 تا 5 عدد
تخم گشنیز نیم کوب کمی
مایه خمیر 1 ق غذا خوری سر خالی
تخم مرغ 1 عدد
فلفل، نمک، زردچوبه به میزان لازم
آب 1 لیوان

طرز تهیه پکوره

مرحله اول: تهیه مواد لازم

آرد سفید و آرد نخودچی را در یک کاسه بریزید و پیاز را پوست کرده رنده کنید سپس به داخل کاسه اضافه کنید. سبزی های گفته شده را پاک کرده و با آب بشورید سپس خرد کنید و به مواد آردی اضافه کنید. در ادامه سیر را پوست کرده و رنده یا له کنید سپس به مواد بیفزایید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد و استراحت دادن به آن

ادویه ها و مایه خیمر را به مواد اضافه کنید سپس فلفل ها را نیز خرد کرده و اضافه کنید. آب ولرم را کم کم به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا یک ترکیب بدست آید و در ادامه روی آن را پوشانده و در جای گرم قرار دهید تا حجیم شود. تخم مرغ را شکسته و به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط شوند.

مرحله سوم: سرخ کردن پکوره

در یک قابلمه یا تابه به قدری روغن بریزید تا وقتی مواد در آن قرار گرفت شناور باشد. با قاشق از مواد تهیه شده بردارید و در تابه آن را به خوبی سرخ کنید تا طلایی شود.

فوت و فن های طرز تهیه پکوره

  1. اگر می خواهید پکوره ها خیلی روغن جذب نکنند باید مواد خیمری را خیلی رقیق نکنید.
  2. بعد از سرخ کردن پکوره ها آن ها را روی یک دستمال قرار داده تا روغن اضافی جدا شود.
  3. توجه داشته باشید که بعد از اضافه کردن روغن به قابلمه باید صبر کنید تا روغن به خوبی داغ شود سپس پکوره ها را در روغن سرخ کنید.
  4. بهتر است قبل از اضافه کردن ارد مقدرای آن را الک کنید سپس در کاسه بریزید.