طرز تهیه شامی مرغ

شامی مرغ تقریبا شبیه به کتلت مرغ است با این تفاوت که در تهیه آن از لپه استفاده نمی شود. شامی را می توانید همراه برنج یا نان میل کنید یا اگر در رژیم هستید به صورت خالی آن را میل کنید. شامی بسیار فوری و راحت تهیه می شود و گزینه خوبی برای مجلس ها جشن های شما به صورذت فینگرفود است. امروز در فودرز طرز تهیه شامی مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

مرغ 200 گرم
پیاز 1 عدد
آرد نخودچی 1 ق غذا خوری
زعفران مقداری
جعفری خشک یا تازه 1 ق مربا خوری

طرز تهیه شامی مرغ

مرحله اول: ترکیب کردن مواد شامی

ابتدا مرغ ها را با مخلوط کن یا غذاساز چرخ کنید و در یک کاسه بریزید. سپس پیاز را پوست کرده و رنده و آب اضافی آن را گرفته و به مواد مرغ ها اضافه کنید و هم بزنید تا مخلوط شوند. آرد نخودچی و زعفران را به مواد بیفزایید. نمک و سایر ادویه های گفته شده را نیز اضافه کنید و مواد را هم بزنید.

مرحله دوم: استراحت دادن به مواد تهیه شده

جعفری آسیاب یا خرد شده را نیز به مواد شامی اضافه کنید و دوباره هم بزنید. تخم مرغ را نیز شکسته و اضافه کنید و با استفاده از دست مواد را کمی ورز داده تا بهتر ترکیب شوند و در ادامه مواد را به مدت نیم ساعت در یخچال قرار دهید تا استراحت کند.

مرحله سوم: سرخ کردن شامی ها

مواد را از یخچال خارج کرده و مانند تهیه کتلت خمیر را در کف دست پهن کرده سپس در تابه روغن بریزید تا گرم شود و شامی را در ان قرار دهید تا سرخ شود. وقتی یک طرف آن پخت آن را برگردانده تا طرف دیگر نیز به خوبی طلایی شود.

فوت و فن های طرز تهیه شامی مرغ

  1. شما می توانید در تهیه این شامی از مقداری سیب زمینی و سیر رنده شده نیز استفاده کنید.
  2. بعد از سرخ کردن شامی ها می توانید با استفاده از یک دستمال کاغذی روغن اضافی آن را جدا کنید.
  3. به جای آرد نخودچی می توانید از مقداری پودر سوخاری استفاده کنید. همچنین می توانید از مقداری کنجد نیز در شامی استفاده کنید.