طرز تهیه ماهی حشو

ماهی حشو یک غذای جنوبی خوشمزه و خشو طعم است که با استفاده از ماهی و مزه دار کردن آن با سبزی و تمر هندی تهیه می شود. از خواص ماهی می توان به کاهش کلسترول، جلوگیری از سرطان و… اشاره کرد. امروز در فودرز طرز تهیه ماهی حشو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پیاز 3 عدد
سیر 1 بوته
گشنیز به همراه کمی شنبلیله 500 گرم
تمر هندی 1 بسته
ماهی سفید 1 عدد
زردچوبه، نمک، ادویه ماهی، فلفل و پودر زنجبیل به میزان لازم

طرز تهیه ماهی حشو

مرحله اول: تفت دادن پیاز

ابتدا پیازها را پوست کنید و با چاقو پیاز ها را خرد کرده و در یک تابه مقداری روغن بریزید و پیاز ها را در آن تفت دهید تا کمی سرخ شود. سیره را پوست کرده و با رنده خرد کنید و به پیاز بیفزایید و تفت دهید. زردچوبه را نیز افزوده و مواد را هم بزنید. مقداری از پیاز ها را از تابه جدا کرده و در یک ظرف بریزید. تمر هندی را در یک کاسه ریخته و به آن مقداری آب ولرم اضافه کنید و بزارید خیس بخورد.

مرحله دوم: خرد کردن سبزی و اضافه کردن سایر مواد

سبزی را پاک کرده و با آب بشورید سپس روی یک دستمال ریخته و صبر کنید تا خشک شود. با چاقو یا کارد سبزی را خوب خرد و ریز کنید و در ادامه به مواد داخل تابه اضافه کنید. تمر هندی خیس خورده را از صافی رد کنید و به مواد اضافه کنید سپس پیاز های سرخ کرده جدا کرده را اضافه کنید و در آخر ادویه ماهی و فلفل و سایر ادویه های گفته شده را بیفزایید و هم بزنید.

مرحله سوم: پخت ماهی حشو در فر

ماهی را پاک کرده و با آب بشورید سپس از وسط با چاقو نصف کرده و مواد تهیه شده را روی آن به صورت یکسان پخش کنید و در ادامه ماهی را در فر از قبل گرم شده با دمای 220 درجه به مدت یک ساعت قرار دهید تا به خوبی بپزد. حشو ماهی شما آماده است و می توانید نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه ماهی حشو

  1. شما می توانید از ریحان یا نعنا برای دورچین این غذا استفاده کنید.
  2. این غذا را می توانید با نان یا برنج یا به صورت خالی میل کنید.
  3. مقدار فلفل سلیقه ای است ولی اگر غذای تند دوست دارید می توانید از مقدار بیشتری فلفل استفاده کنید.