طرز تهیه شوید پلو با مرغ

شوید پلو با مرغ یک غذای ساده و راحت است که بسیار سریع تهیه می شود و از آن در مهمانی ها و مجالس خود نیز می توانید استفاده کنید. شوید پلو را با مرغ و گوشت نیز تهیه می کنند که شوید پلو با مرغ همه پسند تر است. امروز در فودرز طرز تهیه شوید پلو با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پیاز 1 عدد
برنج 3 پیمانه
سینه مرغ 500 گرم
زعفران دم کرده به میزان دلخواه
سیب زمینی 2 عدد
کنجد کمی
شوید خشک 5 ق غذا خوری
نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم

طرز تهیه شوید پلو با مرغ

مرحله اول: تفت دادن پیاز و مرغ

ابتدا برنج را پاک کرده و همراه آب آن را خیس کنید و کنار بزارید.  پیاز را پوست کرده و آن را ریز خرد کنید. در یک تابه روغن بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا مقداری گرم شود سپس پیاز را در آن ریخته و تفت دهید تا سرخ شود. سینه مرغ را تکه تکه کنید و به پیاز اضافه کنید و تفت دهید. نمک و ادویه های گفته شده را اضافه کنید و هم بزنید تا ترکیب شوند.

مرحله دوم: آبکش کردن برنج و پخت آن

مقداری زعفران دم کرده به مرغ اضافه کنید و وقتی مقداری مرغ پخت و تغییر رنگ داد آن را از روی گاز بردارید. در یک قابلمه آب و نمک بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا شروع به جوشیدن کند و برنج را به آن اضافه کنید. وقتی برنج 5 الی 7 دقیقه روی گاز پخت آن را آبکشی کنید. قابلمه را با روغن چرب کنید و مقداری کنجد در کف قابلمه بریزید. سیب زمینی را پوست کرده و ورقه ای خرد کنید و در کف قابلمه بچینید تا بعد از پخت ته دیگ داشته باشید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد تفت داده شده

مقداری از برنج را در قابلمه بریزید و شوید خشک و مقداری از مرغ تفت داده شده را به آن اضافه کنید و به همین صورت لایه های دیگر را انجام دهید تا مواد تمام شود. سپس یک دمکنی روی درب قابلمه قرار دهید و بزارید با حرارت ملایم به مدت نیم ساعت دم بکشد.

فوت و فن های طرز تهیه شوید پلو با مرغ

  1. به جای سیب زمینی می توانید از نان نیز برای ته دیگ استفاده کنید.
  2. شما می توانید در هر لایه از مقداری زعفران دم کرده نیز استفاده کنید تا عطر و رنگ بیشتری به برنج شما بدهد.
  3. شما می توانید بعد از تفت دادن مرغ ها به دلخواه آن را ریش ریش کرده و به شوید پلو بیفزایید.