طرز تهیه خرما قالبی

 

خرما قالبی یک میان وعده مقوی و سالم است که به راحتی قابل تهیه است. از این خرما برای تغذیه و میان وعده کودکان نیز می توانید استفاده کنید. شما می توانید این دسر را به شکل های دلخواه قالب زده و با مواد مختلف تزیین کنید. از این خرما در ما رمضان نیز می توان برای پذیرایی و مجالس خود استفاده کرد. امروز در فودرز طرز تهیه خرما قالبی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

خرما 500 گرم
پودر نارگیل 4 ق غذا خوری
ارده 4 ق غذا خوری
پودر هل 1/2 ق چای خوری
پودر زنجبیل 1 ق چای خوری
بیسکوییت پودر شده 1 و 1/2 لیوان
کنجد 1/2 لیوان
 روغن مایع یا کره ذوب شده 1/2 لیوان

طرز تهیه خرما قالبی

مرحله اول: جدا کردن هسته های خرما

هسته های خرما را جدا کرده و خرما را در چرخ گوشت بریزید تا نرم شود. به جای چرخ گوشت برای این کار می توانید از غذاساز یا گوشکوب نیز استفاده کنید. خرما های له شده را در یک کاسه بریزید و به آن پودر نارگیل را اضافه کنید. پودر زنجبیل و هل را نیز همراه ارده اضافه کنید و مواد را هم بزنید.

مرحله دوم: پودر کردن بیسکوییت

بیسکوییت ها را در یک کیسه فریزر ریخته و با گوشکوب پودر کرده و در تابه مقداری تفت دهید سپس وقتی از دما افتاد به مواد دیگر اضافه کنید. شما می توانید از بیسکوییت پتی بور برای این کار استفاده کنید. کنجد را نیز مقداری در تابه تفت داده و به مواد بیفزایید.

مرحله سوم: ریختن در قالب

کره ذوب شده را به مواد اضافه کنید و با دست مواد را ورز داده و در قالب های سیلیکونی با شکل دلخواه بریزید و به مدت 3 ساعت در یخچال قرار دهید تا آماده شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه خرما قالبی

  1. بهتر است برای تهیه خرما قالبی از خرمای خشک و بدون شهد استفاده کنید.
  2. برای تزیین خرما قالبی می توانید از پودر نارگیل، پسته و گل محمدی استفاده کنید.
  3. اگر از قالب سیلیکونی استفاده می کنید نیازی به چرب کردن ندارد.
  4. اگر قالب در دسترس نبود می توانید مواد را در کیسه فریزر ریخته و بعد از تهیه با چاقو برش دهید.
  5. به جای بیسکوییت می توانید از ارد نیز استفاده کنید که آن را نیز باید تفت دهید و وقتی از حرارت افتاد به سایر مواد اضافه کنید.
  6. برای تفت دادن کتنجد و بیسکوییت نباید حرارت زیاد باشد چون باعث سوختن مواد می شود.