طرز تهیه بامیه عربی

بامیه عربی یکی از انواع بامیه هایی است که شما می توانید از آن در ماه رمضان برای وعده سحر و افطار خود استفاده کنید و لذت ببرید. بافت این بامیه نسبت به بامیه های دیگر تردتر و چیپسی تر است. امروز در فودرز طرز تهیه بامیه عربی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه شربت بار بامیه عربی

شکر 2 لیوان
آب 1 لیوان
زعفران به میزان دلخواه
جوهر لیمو 1/4 ق چای خوری
گلاب 1/3 لیوان
گلوکز 1 ق غذا خوری پر
آبلیمو به میزان لازم

مواد لازم برای تهیه بامیه

تخم مرغ 2 عدد
آرد قنادی 1 لیوان
وانیل 1/4 ق چای خوری
شربت بار 2 ق غذا خوری برای داخل خمیر بامیه
کره 50 گرم
آب 1 لیوان

طرز تهیه بامیه عربی

مرحله اول: تهیه شربت بار

برای تهیه شربت بار ابتدا شکر و آب را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر در آب حل شود. گلوکز و گلاب را همراه جوهر لیمو و زعفران به مواد اضافه کنید و با قاشق مواد را هم بزنید. وقتی تمام مواد خوب با هم ترکیب شد شربت بار را از روی گاز برداشته و کنار بزارید تا مقداری خنک شود.

مرحله دوم: تهیه خمیر بامیه

ابتدای کار آب و شربت بار را همراه کره در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید. سپس آرد قنادی را اضافه کنید و به مدت 8 دقیقه خوب هم بزنید و در ادامه خمیر تهیه شده را در یک ظرف قرار داده تا خنک شود.

مرحله سوم: سرخ کردن بامیه عربی

یکی از تخم مرغ ها را شکسته و به خمیر اضافه کنید سپس وانیل و تخم مرغ دومی را اضافه کنید و خوب هم بزنید. خمیر تهیه شده را در قیف قنادی ریخته و با ماسوره دلخواه در یک قابلمه حاوی روغن داغ پایپ کنید تا سرخ شود. بعد از سرخ شدن آن را روی توری قرار داده تا روغن اضافی جدا شود سپس به مدت چند ثانیه در شربت بار قرار دهید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بامیه عربی

  1. برای اینکه بامیه ترد تری داشته باشید می توایند به اندازه یک قاشق از آرد قنادی کم کرده و به جای آن نشاسته اضافه کنید.
  2. حتما از گلوکز و جوهر لیمو در تهیه این بامیه استفاده شود.
  3. اگر می خواهید بامیه های شیرین تری داشته باشید می توانید مدت بیشتری بامیه ها را در شربت بار قرار دهید تا شیرین تر شود.