طرز تهیه مرغ با رب انار

مرغ با رب انار یک از روش های تهیه مرغ با مزه ترش است که به آن مرغ ترش نیز می گویند. طعم این مرغ ملس است و تقریبا همه پسند است شما می توانید از این روش مرغ را تهیه کنید و با برح در مهمانی های خود سرو کنید. این غذا را می توان با نان یا برنج میل کرد البته اگر در رژیم هستید می توانید این غذا را بدون نان یا برنج میل کنید. اگر به دنبال یک طعم و روش جدید برای پخت مرغ هستید می توانید تهیه مرغ با رب انار را امتحان کنید. امروز در فودرز طرز تهیه مرغ با رب انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

مرغ 1 عدد
رب انار به میزان لازم
شکر به میزان دلخواه
پیاز 2 عدد
گردو خرد شده 200 گرم
آبلیمو و زعفران به میزان دلخواه
نمک و فلفل به میزان لازم

طر تهیه مرغ با رب انار

مرحله اول: مزه دار کردن مرغ

مقداری از رب انار را در یک کاسه بریزید سپس به آن شکر اضافه کنید و با قاشق مواد را هم بزنید. ادویه های گفته شده را همراه نمک و آبلیمو و زعفران به مخلوط شکر و رب انار اضافه کنید و هم بزنید تا خوب ترکیب شوند. مرغ را پاک کنید و با آب بشورید سپس بزارید مقداری خشک شود.

مرحله دوم: پخت مرغ

مرغ را با مواد ترکیب شده مزه دار کنید سپس مرغ را همراه پیاز و آب در قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید و بزایرید مرغ نیم پز شود. وقتی مرغ پخت آن را از قابلمه خارج کنید.

مرحله سوم: ریختن رب انار در تابه

در یک تابه 2 ق قاشق غذا خوری رب انار را بریزید سپس مقداری آب مرغ به آن اضافه کنید و صبر کنید تا کمی روی حرارت ملایم قرا گیرد. در ادامه مرغ را به آن اضافه کنید و مقداری آب اضافه کنید و گردو را نیز بیفزاید و بزارید کمی مواد بپزد. بعد از پخت مواد را در ظرف سرو بریزید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه مرغ با رب انار

  1. برای طعم دهی بیشتر می توانید از مقداری پودر سیر و پابریکا نیز استفاده کنید.
  2. بعد از تهیه می توایند با نان یا برنج آن را میل کنید.
  3. می توانید برای تزیین این غذا از خلال بادام یا پسته و انار دانه شده استفاده کنید.
  4. امکان حذف گردو و زعفران وجود دارد اما برای عطر و طعم بهتر می توانید از آن ها استفاده کنید.