طرز تهیه کوکو پیازچه

کوکو پیازچه یکی از کوکو های خوشمزه و خوش طعم است که با استفاده از سیب زمینی، پیازچه، تخم مرغ و سایر مواد تهیه می شود. از خواص پیازچه می توان به جوان سازی پوست، کمک به بهبود دیابت و… اشاره کرد. این کوکو را می توانید برای وعده های شام و نهار به همراه برنج یا نان یا به صورت خالی میل کنید. امروز در فودرز طرز تهیه کوکو پیازچه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سیب زمینی 2 عدد
پیازچه خرد شده 1 پیمانه
جعفری خرد شده 1 ق غذا خوری
آرد گندم 1 ق غذا خوری
زردچوبه 1 ق چای خوری
نمک 1 ق چای خوری
فلفل سیاه 1/2 ق چای خوری
فلفل قرمز 1/2 ق چای خوری
تخم مرغ 3 عدد

طرز تهیه کوکو پیازچه

مرحله اول: رنده کردن سیب زمینی

ابتدا سیب زمینی ها را پوست کرده و با رنده ریز آن ها را رنده کنید سپس آب آن ها را بگیرید. پیازچه ها را ینز با چاقو ریز خرد کنید و به سیب زمینی های رنده شده اضافه کنید. جعفری خرد شده را نیز همراه آرد به مواد اضافه کنید و با قاشق مواد را مقداری هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن سایر مواد کوکو پیازچه

ادویه های گفته شده و نمک را نیز به مواد کوکو اضافه کنید. در آخر تخم مرغ ها را شکسته و به مواد کوکو اضافه کنید. مواد کوکو را به خوبی هم بزنید تا مخلوط شوند.

مرحله سوم: سرخ کردن کوکو ها

در یک تابه روغن بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا گرم شود. از مواد کوکو برداشته و در تابه قرار دهید تا یک طرف آن سرخ شود سپس آن را برگردانده تا طرف دیگر نیز سرخ شود. وقتی کوکو ها به خوبی طلایی و پخته شد از روی حرارت بردارید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه کوکو پیازچه

  1. به جای آرد گندم می توانید از آرد نشاسته ذرت نیز استفاده کنید.
  2. شما می توانید برای تهیه این کوکو سیب زمینی ها را بپزید سپس رنده یا له کنید یا به صورت خام آن را رنده کنید.
  3. می توانید برای سرخ کردن کوکو ها یک قالب با شکل دلخواه در تابه قرار دهید سپس مواد کوکو را در آن بریزید تا به شکل قالب در بیاید.
  4. برای اینکه روغن اضافی از کوکو ها جدا شود می توانید بعد از سرخ کردن کوکو ها را مقداری در دستمال نگه دارید تا روغن اضافی جدا شود.