طرز تهیه نان نارگیلی

نان نارگیلی یکی از نان های خوشمزه و خوش بافت است که به راحتی می توانید در خانه تهیه کنید و در وعده صبحانه و عصرانه از آن استفاده کنید. در تهیه این نان از یک لایه شکر به همراه پودر نارگیل استفاده می شود که باعث خوشمزگی این نان می شود. شما می توانید بعد از تهیه این نان را با پودر پسته و کنجد یا شکلات تزیین کنید. امروز در فودرز طرز تهیه نان نارگیلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد 230 گرم
نمک 1 گرم
شکر 30 گرم
روغن 25 گرم
تخم مرغ 1 عدد
شیر ولرم 110 گرم
مایه خمیر 5 گرم

مواد لازم برای تهیه مواد میانی

کره نرم شده 30 گرم
شکر 2 ق غذا خوری
پودر نارگیل به میزان لازم

طرز تهیه نان نارگیلی

مرحله اول: تهیه خمیر مایه

مایه خمیر را در یک کاسه بریزید و 1/2 شیر را به آن اضافه کنید سپس یک قاشق غذا خوری شکر را اضافه کنید و هم بزنید و کنار بزارید تا عمل بیاید. آرد و نمک را در یک کاسه دیگر بریزید سپس باقی شکر را به آن اضافه کنید و در ادامه تخم مرغ را شکسته و اضافه کنید و مواد را مخلوط کنید.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد میانی

مایه عمل آمده را به مواد آردی اضافه کنید و هم بزنید سپس روغن را بیفزایید. شیر را کم کم اضافه کنید و خمیر را هم بزنید تا جایی که یک خمیر نرم و لطیف تهیه شود. به مدت یک ساعت به خمیر استراحت دهید سپس آن را پهن کنید و روی آن کره نرم شده بمالید و شکر را همراه پودر نارگیل به مواد اضافه کنید و خمیر را رول کنید و در قالب چرب شده بچینید و به مدت نیم ساعت به آن استراحت دهید.

مرحله سوم: پخت نان نارگیلی در فر

بعد از استراحت دادن به خمیر با مقداری کره روی آن را رومال کنید تا بعد از پخت روی آن خوش رنگ تر شود  سپس در فر با دمای 180 درجه به مدت 20 الی 30 دقیقه قرار دهید تا به خوبی بپزد و طلایی رنگ شود.

فوت و فن های طرز تهیه نان نارگیلی

  1. توجه داشته باشید که شیر باید حتما ولرم باشد تا به خوبی با مواد ترکیب شود.
  2. شما می توانید از 2 گرم بهبود دهنده در هنگام مخلوط کردن آرد به صورت اختیاری استفاده کنید.
  3. بعد از پخت نان می توانید برای براق شدن آن مقداری عسل را با آب ترکیب کرده و روی نان بمالید.