طرز تهیه حلوا نارگیل

حلوا نارگیل یکی از حلواهای خوش طعم و رنگ است که بسیار مقوی است. از این حلوا می توانید به عنوان افطاری در ماه رمضان همراه نان استفاده کنید. این حلوا به راحتی در خانه قابل تهیه است و می توانید بعد از تهیه آن را در قالب های دلخواه ریخته و این حلوا را در شکل های مختلف تهیه کنید. از خواص نارگیل می توان به حفظ سلامت قلب و تنظیم فشار خون و سایر موارد اشاره کرد. امروز در فودرز طرز تهیه حلوا نارگیل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

طرز تهیه حلوا ساده

مواد لازم

آب جوش 2/3 لیوان
شکر 1/2 لیوان
آرد 1 لیوان
زعفران دم کرده به مقدار لازم
گلاب 2 ق غذا خوری
روغن 1/2 لیوان
پودر نارگیل 1/2 لیوان

طرز تهیه حلوا نارگیل

مرحله اول: تهیه شربت حلوا

در یک کتری مقداری آب بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا به جوش بیاید سپس آن را در یک کاسه بریزید و به آن شکر را اضافه کنید و با قاشق شکر را در آب حل کنید در ادامه گلاب و زعفران دم کرده را به مواد بیفزایید.

مرحله دوم: تفت دادن حلوا و اضافه کردم شربت

آرد را در یک تابه بریزید و بدون روغن روی حرارت ملایم آرد را تفت دهید تا بوی خامی آن از بین برود ولی تغییر رنگ ندهد. در ادامه روغن را به آن اضافه کنید سپس شربت تهیه شده را به آن بیفزایید و با کفگیر به خوبی هم بزنید.

مرحله سوم: هم زدن حلوا

اگر در طی هم زدن کمی حلوا گلوله شد با کفگیر گلوله ها را باز کنید. در آخر پودر نارگیل را اضافه کنید و خوب هم بزنید سپس گاز را خاموش کرده و حلوا را در ظرف موردنظر سرو کنید.

فوت و فن های طرز تهیه حلوا نارگیل

  1. برای تزیین این حلوا می توانید از پودر پسته و نارگیل یا سایر مواد دلخواه استفاده کنید.
  2. برای تفت دادن آرد نباید حرارت خیلی زیاد باشد چون باعث می شود آرد بسوزد.
  3. برای طعم دهی به حلوا می توانید از مقداری هل به جای گلاب نیز استفاده کنید.
  4. شما می توانید از به جای روغن از کره یا روغن کرمانشاهی نیز استفاده کنید.
  5. برای اینکه حلوای شما گلوله نشود بهتر است قبل از تفت دادن آرد آن را از الک رد کنید سپس تفت دهید تا حلوای شما بافت یکدست تری داشته باشد.
  6. استفاده از روغن مایع در تهیه این حلوا باعث می شود حلوای شما بافت بهتری داشته باشد.