طرز تهیه اوتمیل رژیمی

اوتمیل رژیمی یکی از صبحانه هایی است که افراد ورزشکار بریا ساخت عضله و ماهیچه از آن استفاده می کنند. در تهیه اوتمیل از مواد متنوعی می توان استفاده کرد که بستگی به سلیقه شما دارد. این اوتمیل فیبر بالایی دارد و می تواند عملکرد بدن شما را در طول روز حفظ کند. همچنین اوتمیل می تواند یک صبحانه خوب برای افرادی که تایم کافی ندارند نیز باشد. کالری اوتمیل پایین بوده و باعث رشد ماهیچه های شما می شود. امروز در فودرز طرز تهیه اوتمیل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

جو دو سر پرک 40 گرم
عسل و دارچین کمی
گردو یا بادام 3 عدد
شیر کم چرب 1 لیوان
موز 1 عدد

طرز تهیه اوتمیل رژیمی

مرحله اول: حرارت دادن مواد

شیر را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی حرارت ببیند سپس جو دو سر پرک را اضافه کنید و با قاشق هم بزنید تا ترکیب شوند. بعد از اینکه کمی سفت شد دارچین را اضافه کنید.

مرحله دوم: خرد کردن موز

بعد از اینکه کمی سفت شد و دارچین با مواد ترکیب شد از روی گاز بردارید و در ظرف سرو بریزید سپس موز را پوست کنید و حلقه ای خرد کنید و در کنار ظرف بچینید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد لازم دیگر

گردو ها را نیز به اوتمیل اضافه کنید و در آخر عسل را نیز به اوتمیل اضافه کنید و در هنگام خوردن اوتمیل آن را با قاشق هم بزنید تا مواد ترکیب شوند نوش جان.

مرحله چهارم: تهیه اوتمیل بدون گاز

شما می توانید این اوتمیل را بدون قرار دادن روی گاز و حرارت نیز تهیه کنید. برای این کار از شب قبل شیر را در یک کاسه یا ظرف اوتمیل بریزید و جو دو سر را نیز به آن اضافه کنید و مواد را در یخچال قرار دهید تا جو نرم شود و خیس بخورد و صبح سایر مواد را مانند مراحل گفته شده در بالا به اوتمیل اضافه کنید.

فوت و فن های طرز تهیه اوتمیل رژیمی

  1. اگر هدف شما افزایش وزن است می توانید از 1 قاشق غذا خوری کره بادام زمینی و خرما نیز استفاده کنید.
  2. به صورت دلخواه می توایند از سیب خرد شده در حد چند تکه نیز در اوتمیل خود استفاده کنید.
  3. همچنین شما می توانید به جای گردو از پسته یا بادام نیز استفاده کنید.
  4. اگر به شیر حساسیت دارید می توایند از شیر بدون لاکتوز استفاده کنید.