طرز تهیه بامیه عسلی

بامیه عسلی یکی از بامیه های ترد و چیپسی خوشمزه است که می توانید برای ماه رمضان برای افطار خود تهیه و میل کنید و از ان لذت برید. این بامیه به راحتی تهیه می شود و نسبت به سایر بامیه ها بافت خوبی دارد و کم شیرینی تر است. از این بامیه برای پذیرایی در سایر مجالس و مهمانی ها می توانید همراه چای سرو کنید. امروز در فودرز طرز تهیه بامیه عسلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آب ولرم 1 لیوان
شکر یا پودر قند 1 ق غذا خوری
خمیر مایه فوری 1/2 ق غذا خوری
وانیل 1/4 ق چای خوری
آرد سفید قنادی 1 و 1/3 لیوان

طرز تهیه بامیه عسلی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد بامیه عسلی

آب و شکر را همراه خمیر مایه در یک کاسه بریزید و کمی هم بزنید سپس وانیل یا آرد را اضافه کنید بعد از اینکه خوب هم زدید و یکدست شد و یک خمیر نرم و لطیف تهیه شد روی آن را بپوشانید و در یک محیط نسبتا گرم نگه دارید تا استراحت کند.

مرحله دوم: سرخ کردن بامیه ها

خمیر تهیه شده را در قیف قنادی بریزید و در روغن داغ پایپ کنید تا بامیه های شما به خوبی سرخ شود. وقتی یک طرف بامیه طلایی شد آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز به خوبی بپزد. سپس بامیه ها را روی توری قرار دهید تا روغن اضافه جدا شود و یک بامیه عسلی خوب داشته باشید.

مرحله سوم: تهیه شربت بامیه عسلی

شکر و آب را در یک قابلمه بریزید و آن را روی گاز قرار دهید تا شکر به خوبی در آب حل شود. در ادامه هل و زعفران را همراه آبلیمو به شربت اضافه کنید و هم بزنید و بعد از چند دقیقه از روی گاز قابلمه را بردارید و صبر کنید تا کمی خنک شود. بامیه ها را برای چند ثانیه در شربت بار تهیه شده قرار دهید سپس خارج کنید و نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه بامیه عسلی

  1. به جای وانیل می توانید از هل برای عطر و طعم بیشتر بامیه استفاده کنید.
  2. بهترین نوع ماسوره برای تهیه این بامیه ماسوره ستاره است که شکل خوبی به بامیه های شما می دهد.
  3. برای تزیین روی بامیه می توانید از پودر پسته و نارگیل استفاده کنید.
  4. اگر از خمیر مایه معمولی استفاده می کنید باید به همراه شکر و آب مقداری به آن زمان دهید تا عمل بیاید سپس سایر مواد را اضافه کنید.