طرز تهیه عدس پلو مجلسی

عدس پلو با مرغ یکی از غذا هایی است که شما می توانید در خانه به راحتی تهیه کنید و در مهمانی ها و مجالس خود از آن استفاده کنید. عدس پلو مجلسی را با مرغ، گوشت، کشمش به همراه پیاز داغ تهیه می کنند که در این دستور تهیه با مرغ عدس پلو گفته شده است چون این روش از تهیه عدس پلو کم شناخته تر است. امروز در فودرز طرز تهیه عدس پلو با مرغ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

عدس 1 پیمانه
برنج 3 پیمانه
روغن به میزان لازم
مرغ به میزان دلخواه
پیاز 2 عدد
کشمش 1/2 پیمانه
زعفران دم کرده 1 ق غذا خوری
نمک کمی

طرز تهیه عدس پلو با مرغ

مرحله اول: خیس کردن عدس و برنج

عدس را پیمانه زده و در سینی بریزید و پاک کنید سپس با آب چند بار بشورید و بزاریرد با مقداری آب خیس بخورد. برنج را نیز مانند عدس پاک کنید و بشورید سپس بزارید با مقداری آب خیس بخورد.

مرحله دوم: پخت مرغ و دم کردن زعفران

مرغ را به همراه مقداری آب در یک قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید. یکی از پیاز ها را پوست کنید و خرد کرده به مرغ اضافه کنید و بزارید مرغ بپزد. زعفران را در هاونگ بریزید و بسابید سپس مقداری آب جوش در زعفران بریزید و روی کتری در حال جوش قرار دهید تا دم بکشد.

مرحله سوم: پخت برنج

کشمش را پاک کنید و با مقداری آب خیس کنید. برنج را در یک قابلمه بریزید و روی گاز قرار دهید سپس به آن مقداری روغن و نمک اضافه کنید و بزاریرد برنج بپزد و آب آن خشک شود. عدس را با مقداری در قابلمه بریزید و بزارید بپزد.

مرحله چهارم: آبکش کردن برنج

برنج را در آبکش بریزید و با آب سرد بشورید سپس در کف قابلمه کمی روغن بریزید و یک لایه برنج و عدس پخته بریزید سپس یک عدد پیاز را خرد کنید و با روغن در تابه سرخ کنید سپس مرغ را ریش ریش کنید و کمی با پیاز و کشمش سرخ شده تفت دهید و به اندازه یک لایه به قابلمه اضافه کنید.

مرحله پنجم: دم کشیدن برنج

بعد از اینکه تمام مواد را به قابلمه اضافه کنید سپس زعفران دم کرده را به برنج اضافه کنید و یک دمکنی روی درب قابلمه قرار دهید و بزاریرد برنج دم بکشد نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه عدس پلو با مرغ

  1. اگر از طعم کشمش خوشتان نمی آید می توانید آن را حذف کنید.
  2. شما می توانید عدس را از قبل نپزید و در هنگام پخت برنج قبل از آبکش کردن اضافه کنید تا بپزد.
  3. این عدس پلو را می توانید با گوشت یا گوشت قلقلی نیز تهیه کنید.