طرز تهیه خوراک گوشت

خوراک گوشت یک از مقوی ترین خوراک ها است که در تهیه آن گوشت ماده اصلی است و برای طعم دار کردن آن از مواد دیگری نیز استفاده می شود. این خوراک را می توانید با نان یا برنج نیز میل کنید و اگر در رژیم کاهش وزن قرار دارید می توانید این خوراک را بدون نان یا برنج میل کنید. امروز در فودرز طرز تهیه خوراک گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت سردست 600 گرمی
فلفل سبز 3 عدد
فلفل دلمه قرمز 2 عدد
پیاز کوچک 2 عدد
گوجه فرنگی 2 عدد
سیر 5 حبه
رب گوجه فرنگی 1 ق غذا خوری
آب 1 و 1/2 فنجان
فلفل سیاه، پابریکا، آویشن و نمک به میزان دلخواه
کره و روغن به میزان لازم

طرز تهیه خوراک گوشت

مرحله اول: خرد کردن گوشت

یک تابه را کمی چرب کنید در ادامه فلفل سبز را با آب بشورید و خرد کنید و به تابه اضافه کنید در ادامه گوشت را تقریبا خورشتی خرد کنید و به تابه اضافه کنید.

مرحله دوم: رنده کردن مواد لازم

فلفل دلمه را نیز به اندازه گوشت خرد کنید و به مواد اضافه کنید.پیاز را نیز خرد کرده و اضافه کنید.گوجه فرنگی و سیر را با رنده خرد کنید و به مواد دیگر اضافه کنید.

مرحله سوم: ترکیب کردن مواد لازم

رب گوجه را کمی با آب رقیق کنید و به تابه اضافه کنید. ادویه های گفته شده را همراه نمک به تابه اضافه کنید و با دست مواد را خوب هم بزنید تا ترکیب شوند.

مرحله چهارم: پخت خوراک گوشت در فر

روی مواد داخل تابه را چند تکه کره قرار دهید سپس تابه را در فر از قبل گرم شده با دمای 200 درجه قرار دهید. بعد از گذشت 40 دقیقه در فر را باز کنید و گوشت را کمی هم بزنید. بعد از گذشت تقریبا یک ساعت و بیست دقیقه می توانید مواد را زا فر خارج کنید نوش جان.

مرحله پنجم: پخت خوراک در تابه

مواد داخل تابه را روی گاز با حرارت کم قرار دهید و درب تابه را ببندید و هر از چند گاهی مواد را هم بزنید تا ته نکیرد و گوشت یکنواخت سرخ و پخته شود. وقتی گوشت به خوبی پخت می توانید گاز را خاموش کنید.

فوت و فن های طرز تهیه خوراک گوشت

  1. به جای روغن می توانید از روغن زیتون برای چرب کردن تابه نیز استفاده کنید.
  2. برخی از مواد گفته شده در تهیه خوراک را نیز می توایند حذف و با مواد دلخواه دیگری جایگزین کنید.
  3. از قسمت های دیگر گوشت نیز می توانید استفاده کنید اما قسمت سردست گوشت زودتر از قسمت های دیگر می پزد و ترد تر است.