طرز تهیه رولت گوشت

رولت گوشت یکی از غذاهایی است که شما می توانید آن را با نان یا برنج میل کنید همچنین از این رولت به دلیل شکل جالب و زیبای آن می توانید در مهمانی ها و مجالس خود برای پذیرایی استفاده کنید. امروز در فودرز طرز تهیه رولت گوشت را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

گوشت چرخ کرده 500 گرم
پیاز 2 عدد
نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و سیر به میزان لازم
جعفری و زرشک کمی

طرز تهیه رولت گوشت

مرحله اول: اضافه کردن ادویه

پیاز خرد شده را در یک کاسه بریزید سپس گوشت چرخ کرده را به کاسه اضافه کنید در ادامه ادویه و نمک را اضافه کنید سپس با دست مواد  را خوب مخلوط کنید.

مرحله دوم: پهن کردن گوشت

یک کیسه را روی یک سطح صاف قرار دهید و چرب کنید سپس گوشت چرخ کرده را روی آن پهن کنید و یک کیسه نیز روی آن قرار دهید و صاف کنید. یکی از دیگر پیاز ها را پوست کنید و خلالی خرد کنید سپس در تابه روغن بریزید و آن را سرخ کنید.

مرحله سوم: تهیه رولت

کیسه روی گوشت را بردارید و به آن پیاز سرخ کرده و زرشک اضافه کنید سپس جعفری را نیز خرد کنید و به روی مواد اضافه کنید. مواد را به شکل رولت جمع کنید و کنار بزارید. در ادامه در یک تابه روغن بریزید و رولت را در تابه سرخ کنید.

مواد لازم برای تهیه سس

پیاز 1 عدد
رب 2 ق غذا خوری
نمک، زردچوبه، فلفل سیاه و پودر گشنیز به میزان لازم
آب جوش کمی

طرز تهیه سس رولت گوشت

ابتدا پیاز را پوست کنید و در یک تابه روغن بریزید و پیاز خرد شده را در تابه بریزید و سرخ کنید. در ادامه نمک و ادویه های گفته شده را اضافه کنید و هم بزنید. سپس رب گوجه را اضافه کنید و هم بزنید بعد از چند دقیقه آب جوش را نی زاضافه کنید سپس رولت گوشت را در سس قرار دهید و درب قابلمه را ببندید تا کمی مواد با هم ترکیب شوند و بپزند نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه رولت گوشت

  1. برای مواد میانی می توانید از مواد دیگری نیز استفاده کنید و امکان حذف مواد گفته شده وجود دارد.
  2. این رولت را می توایند بدون ترکیب کردن با سس نیز میل کنید.
  3. اگر می خواهید رولت بهتری داشته باشید بعد از تهیه رولت آن را به مدت یک ساعت در فریزر قرار دهید سپس سرخ کنید.