طرز تهیه نان تابه ای

نان تابه ای را می توانید بدون داشتن فر و به راحتی در خانه تهیه و برای صبحانه یا عصرانه یا سایر وعده های غذایی از آن استفاده کنید. در این دستور بهترین نوع نان تابه ای که بسیار خوش بافت و خوشمزه است گفته شده است. در تهیه این نان از تخم مرغ نیز استفاده نمی شود و در مدت زمان کوتاهی نیز قابل تهیه است. از این نان همچنین می توانید در ایام ماه رمضان به صورت تازه و فوری استفاده کنید. امروز در فودرز طرز تهیه نان تابه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آب 1 فنجان
شکر 2 ق غذا خوری
مخمر 2 ق غذا خوری
روغن 2 ق غذا خوری
آرد 4 تا 5 فنجان
نمک مقداری
شیر 1 فنجان

طرز تهیه نان تابه ای

مرحله اول: ترکیب کردن مواد نان تابه ای

خمیر مایه و شکر را در یک کاسه بریزید و به آن روغن و آب را اضافه کنید. با یک قاشق مواد را مخلوط کرده و اجازه دهید عمل بیاید سپس شیر و نمک را به آن بیفزایید سپس آرد را در طی چند مرحله اضافه کنید و با دست مواد را مخلوط کرده تا یک خیمر نرم و لطیف تهیه شود.

مرحله دوم: استراحت دادن به خمیر نان

یک کاسه را چرب کنید و خمیر را به آن اضافه کنید و روی آن را بپوشانید و زمان دهید تا حجم آن دو برابر شود. یک ظطح صاف را آرد پاشی کنید و خمیر را به چند قسمت تقسیم کرده و روی این سطح با وردنه پهن کنید و با چاقو به آن شکل دهید.

مرحله سوم: پخت نان در تابه

در یک تابه یا قابلمه به قدری روغن بریزید که وقتی خیمر نان در آن قرار گرفت در آن شناور باشد. وقتی روغن داغ شد نان را به آن اضافه کنید تا به خوبی سرخ شود وقتی یک طرف نان پخت آن را برگردانده تا طرف دیگر نیز طلایی شود. در ادامه نان را روی یک توری قرار دهید تا روغن اضافی آن جدا شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه نان تابه ای

  1. می توانید قبل از قرار دادن نان در تابه مقداری سبزیجات معطر خشک یا کنجد روی آن بریزید.
  2. می توانید از مقداری هل یا گلاب برای طعم دهی به این نان استفاده کنید.
  3. برای اینکه نان شما طلایی تر و خوش رنگ تر شود می توانید از مقداری زردچوبه نیز در تهیه این نان استفاده کنید.