طرز تهیه دسر ماه رمضان

دسر ماه رمضان را می توانید به راحتی تهیه و بعد از خوردن افطار آن را نیز میل کنید. در این دستور یکی از دسر های خوشمزه ترکیه گفته شده است که تقریبا شبیه به فرنی است. این دسر به سه شکل ساده، زعفرانی و کاکائویی در این دستور گفته شده است که به دلخواه می توانید یکی را انتخاب کنید یا می توانید به صورت ترکیبی آن را تهیه کنید. امروز در فودرز طرز تهیه دسر ماه رمضان را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شیر 2 لیوان
شکر 1/2 لیوان
آرد 2 ق غذا خوری
نشاسته ذرت 2 ق غذا خوری
وانیل 1 ق مربا خوری
پودر هل 1 ق مربا خوری

طرز تهیه دسر ماه رمضان

مرحله اول: قرار دادن مواد روی حرارت

ابتدا شیر را در یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا مقداری گرم شود سپس شکر را به آن اضافه کنید تا در شیر به خوبی حل شود. آرد را در قابلمه الک کرده و به آن اضافه کنید و با قاشق به خوبی مواد را هم بزنید تا ته نگیرد.

مرحله دوم: اضافه کردن سایر مواد و پخت دسر

نشاسته ذرت و وانیل را نیز همراه پودر هل به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا بوی خامی آرد و نشاسته گرفته شود. وقتی مواد به غلظت فرنی رسید گاز را خاموش کنید و صبر کنید تا مقداری خنک شود سپس آن را در ظرف سرو بریزید و تزیین کنید.

مرحله سوم: تهیه دسر ماه رمضان کاکائویی و زعفرانی

شما می توانید این دسر را با استفاده از پودر کاکائو و زعفران دم کرده نیز تهیه کنید. برای این کار ابتدا تمام مواد را به شیوه گفته شده در بالا به قابلمه اضافه کنید سپس پودر کاکائو را الک کرده و به آن بیفزایید و خوب هم بزنید تا پودر کاکائو گلوله نشود. محلبی کاکائویی شما آماده است. برای تهیه محلبی زرد رنگ نیز به جای پودر کاکائو به مواد زعفران دم کرده غلیظ اضافه کنید و هم بزنید.

فوت و فن های طرز تهیه دسر ماه رمضان

  1. روی این دسر را می توانید با پودر پسته و گل محمدی یا حتی ترافل های رنگی تزیین کنید.
  2. در حین تهیه این دسر باید حرارت گاز کم باشد تا بوی خامی نشاسته از بین برود.
  3. شما می توانید این دسر را با استفاده از پوره میوه هایی مانند موز و توت فرنگی نیز تهیه کنید.
  4. به جای پودر هل می توانید از مقداری گلاب نیز استفاده کنید.