طرز تهیه نان تست دو رنگ

نان تست دو رنگ یکی از نان های فانتزی است که شما می توانید آن را در خانه نیز تهیه کنید. این نان می تواند برای کودکانی که از خوردن صبحانه خوششان نمی آید جذاب باشد و آن ها را ترغیب به خوردن صبحانه کند. امروز در فودرز طرز تهیه نان تست دو رنگ را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

آرد فانتزی 350 گرم
شیر عسلی 80 گرم
نمک 8 گرم
خمیر مایه 6 گرم
شیر 1 لیوان
کره 25 گرم
رنگ خوراکی مقداری

طرز تهیه نان تست دو رنگ

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

آرد و نمک را همراه خمیر مایه در یک کاسه بریزید سپس شیر عسلی را به آن اضافه کنید. در ادامه شیر را کم کم اضافه کنید و خمیر را با دست ترکیب کنید و به خوبی ورز دهید. وقتی یک خمیر لطیف ایجاد شد کره را به آن اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن رنگ به خیمر

در ادامه خمیر را به دو قسمت تقسیم کنید و به یکی از قسمت ها رنگ خوراکی با اضافه کنید و آن را ترکیب کنید. خمیر ها را در یک ظرف چرب شده به صورت جداگانه قرار دهید و روی آن کیسه بکشید و آن را در محیط خانه به مدت یک ساعت استراحت دهید.

مرحله سوم: پخت نان در فر

خمیر استراحت داده شده ساده را با وردنه مقداری باز کنید سپس خمیر رنگ اضافه شده را نیز روی خمیر ساده پهن کنید و هر دو را رول کرده و در ظرف مناسب قرار دهید تا حجم آن دو برابر شود. خمیر را در فر با دمای 180 درجه قرار دهید تا به خوبی بپزد. بعد از تهیه مقداری صبر کنید تا نان خشک شود سپس با چاقو نان را برش زده و به همراه سایر مواد برای وعده صبحانه یا وعذه های دیگر میل کنید.

فوت و فن های طرز تهیه نان تست دو رنگ

  1. شما می توانید از هر رنگ خوراکی با رنگ دلخواه برای تهیه این نان تست استفاده کنید.
  2. شما می توانید به جای رنگ خوراکی از پودر کاکائو یا زعفران نیز برای رنگ دادن به خمیر استفاده کنید که سالم تر است.
  3. از مقداری کنجد یا دانه سیاه برای تزیین روی این نان می توانید قبل از قرار دادن خمیر در فر  استفاده کنید.
  4. توجه داشته باشید که وقتی روی نان طلایی شد می توایند آن را از فر خارج کنید چون اگر بیشتر در فر بماند باعث خشک شدن نان می شود.