طرز تهیه اسلایس گردویی

اسلایس گردویی یکی از تنقلات مفید و خوشمزه است که می توانید از آن در کنار چای استفاده کنید. از این اسلایس می توانید به عنوان میان وعده یا تغذیه برای مدرسه کودکان خود نیز استفاده کنید. امروز در فودرز طرز تهیه اسلایس گردویی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کره 100 گرم
پودر قند 70 گرم
آرد 200 گرم
وانیل 1/4 ق چای خوری
بکینگ پودر 1/4 ق چای خوری
تخم مرغ 1 عدد

مواد لازم برای تهیه رویه

گردو نگینی شده 130 گرم
شکر سفید یا قهوه ای 70 گرم
عسل 3 ق غذا خوری یا 70 گرم
کره 40 گرم
خامه 25 گرم
نسکافه مقداری

طرز تهیه اسلایس گردویی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد

ابتدا کره هم دمای محیط و نرم شده را در یک کاسه بریزید و به آن پودر قند الک شده اضافه کنید و با همزن به خوبی هم بزنید تا پوک و یکدست شود. تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و 1 دقیقه با همزن هم بزنید تا یک ترکیب یکدست حاصل شود.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد

آرد و بکینگ پودر را با هم ترکیب کردن و در مواد هم زده شده الک کنید و با دور کند همزن یا نوک انگشت دست خمیر را جمع کنید. قالب 20 در 30 را چرب کنید و خمیر تهیه شده را روی آن پهن کنید و با چنگال چند تا سوراخ روی آن ایجاد کنید و در فر از قبل گرم شده با دمای 170 درجه به مدت 15 دقیقه بزارید بپزد.

مرحله سوم: تهیه مواد رویه

برای تهیه مواد رویه ابتدا کره را در یک تابه بریزید و به آن عسل و خامه اضافه کنید سپس شکر قهوه ای یا سفید را نیز اضافه کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا شکر ذوب شود سپس گردو های خرد شده را به آن اضافه کنید و در آخر پودر نسکافه را اضافه کرده و بعد از چند دقیقه مواد را از روی حرارت بردارید.

مرحله چهارم: اضافه کردن مواد رویه به خمیر پخته شده

قسمت زیرین را از فر خارج کنید و مواد رویه را روی آن پخش کنید و دوباره قالب را در فر با دمای 160 درجه به مدت 20 دقیقه قرار دهید تا اسلایس های گردویی شما بپزد و وقتی از فر خارج کردید صبر کنید تا خنک شود سپس با چاقو برش دهید.

فوت و فن های طرز تهیه اسلایس گردویی

  1. می توانید به جای نسکافه از پودر کاکائو نیز استفاده کنید.
  2. تمام مواد را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شود سپس شروع به تهیه کنید.
  3. نسکافه قابل حذف است و می توانید از آن استفاده نکنید.