طرز تهیه ترشی فلفل

ترشی فلفل یکی از ترشی هایی است که شما می توانید آن را به عنوان مزه در کنار غذای خود استفاده کنید همچنین می توانید به عنوان دورچین برای تزیین ظرف سرو خود نیز در مهمانی ها استفاده کنید. ترشی فلفل را می توان با فلفل تند و شیرین تهیه کرد که این بستگی به سلیقه شما دارد. استفاده از ترشی قبل از غذا باعث بیشتر شدن اشتهای شما می شود. این ترشی در مدت زمان کمی قابل تهیه و مصرف می باشد. اگر شما هم از طعم تند و ترش ترشی خوشتان می آید این ترشی می تواند گزینه خوبی برای شما باشد و حتی اگر از تندی این ترشی خوشتان نمی آید می توانید با فلفل شیرین این ترشی را تهیه کنید. امروز در کولاک طرز تهیه ترشی فلفل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید. امروز در کولاک طرز تهیه ترشی فلفل را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

فلفل 1 کیلو
سرکه سفید 1 لیوان
آب 2 لیوان
سیر چند حبه
سبزیجات معطر مقداری
نمک کمی

طرز تهیه ترشی فلفل

مرحله اول: آماده کردن فلفل ها

فلفل ها را با آب بشورید و روی دستمال بریزید تا خشک شود سپس ساقه های اضافی فلفل ها را جدا کنید. در ادامه مقداری آب در کتری بریزید تا آب جوش بیاید.

مرحله دوم:ترکیب کردن مواد لازم

در ادامه فلفل ها را در یک شیشه تمیز درب دار بریزید و سرکه را همراه آب جوش خنک شده اضافه کنید سپس سیر را پوست کنید و خرد کنید و به شیشه بیفزایید.

مرحله سوم: اضافه کردن سبزی

سبزی ها را پاک کنید و با آب بشورید و بعد از خشک شدن با چاقو خرد کنید و به شیشه اضافه کنید. در ادامه نمک را نیز بیفزایید و درب شیشه را ببندید.

مرحله چهارم: تهیه ترشی

شیشه را به مدت یک روز برعکس قرار دهید تا هوای اضافی آن خارج شود و مدت زمان بیشتری ترشی شما قابل نگهداری و مصرف باشد. مدت زمان لازم برای آماده شدن ترشی فلفل 7 روز می باشد نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی فلفل

  1. می توانید برای اینکه از میزان تندی و تیزی ترشی کاسته شود از مقداری نبات در آن استفاده کنید.
  2. سیر و سبزیجات قابل حذف است اما برای عطر و طعم بهتر خوب است استفاده کنید.
  3. در تهیه این ترشی بهتر است از سرکه سفید استفاده کنید تا ترشی شما رنگ بهتری داشته باشد.طرز تهیه ترشی فلفل
  4. برای نگهداری ترشی بهتر است آن را در محل خشک و تاریک نگهداری کنید تا مدت زمان بیشتری قابل نگهداری باشد و دیرتر خراب شود.