طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

ترشی بادمجان شکم پر یکی از پر طرفدار ترین و جذاب ترین ترشی های ایرانی است که به راحتی می توانید آن را در خانه تهیه کنید. موادی که در شکم بادمجان قرار می گیرد شامل هویج و سبزی های معطر و سایر مواد طعم دهنده است که طعمی خوب به بادمجان ها می دهد. امروز در فودرز طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بادمجان 1 کیلو گرم
سیر 1 بوته
هویج 3 عدد
فلفل تند 5 عدد
سبزی ترشی 250 گرم
سرکه به مقدار لازم
نمک زردچوبه فلفل قرمز و گلپر به میزان لازم

طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

مرحله اول: پخت بادمجان ها

ابتدا بادمجان ها را با آب بشورید سپس با چاقو سر سبز آن را کمی جدا کنید سپس با چاقو برشی در شکم بادمجان ها ایجاد کنید و کمی آن را باز کنید. در ادامه مقداری سرکه و آب و نمک را در یک قابلمه بریزید و روی شعله قرار دهید سپس صبر کنید تا به مدت 10 تا 15 دقیقه بادمجان ها در مخلوط بجوشند.

مرحله دوم: تهیه مواد داخل بادمجان

سبزی ترشی را پاک کنید و با آب بشورید سپس خرد کنید در ادامه هویج را نیز بشورید و با رنده ریز کنید. فلفل ها را نیز بسیار ریز کنید. سیر را پوست کنید و با رنده آن را له کنید سپس تمام مواد خرد شده را در یک کاسه بریزید و با هم مخلوط کنید.

مرحله سوم: ریختن مواد تهیه شده در شکم بادمجان

بادمجان های پخت شده را در یک ظرف بریزید سپس از مواد تهیه شده در شکم بادمجان ها بریزید تا جایی که پر شود در ادامه بادمجان ها را در یک شیشه تمیز درب دار قرار دهید و مقداری سرکه روی آن بریزید تا تمام بادمجان ها را سرکه بپوشاند. درب شیشه را ببندید و آن را در جای خنک و خشک به مدت 7 روز قرار دهید بعد از این مدت ترشی شما آماده است.

فوت و فن های طرز تهیه ترشی بادمجان شکم پر

  1. از مقداری شکر و نبات برای از بین بردن تندی و تیزی سرکه نیز می توانید استفاده کنید.
  2. بادمجان ها را بیشتر از 15 دقیقه در سرکه نجوشانید چون باعث وا رفتن و له شدن بادمجان ها می شود.
  3. موادی که برای پر کردن شکم بادمجان ها استفاده می شود دلخواه است و امکان حذف یا اضافه کردن مواد دیگر وجود دارد.
  4. برای ادویه های ترشی می توایند از مقداری تخم گشنیز نیز برای طعم دهی بیشتر استفاده کنید.