طرز تهیه کاپوچینو

کاپوچینو یکی از نوشیدنی های گرم و محبوب در بین افراد است که شاید فکر کنید تهیه آن کمی مشکل است. در این دستور روش اصولی و سریع تهیه یک کاپوچینوی خوش طعم گفته شده. کاپوچینو را شما می توانید با هر مدل قهوه تهیه کنید که در این دستور به چند مدل اشاره شده است. امروز در فودرز طرز تهیه کاپوچینو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

قهوه 1 شات
شیر 1 لیوان
پودر کاکائو یا قهوه برای تزیین
شکر دلخواه

طرز تهیه کاپوچینو

مرحله اول: تهیه کاپوچینو با قهوه اسپرسو

ابتدا دستگاه اسپرسو ساز را روشن کنید تا گرم شود سپس مخزن آب آن را پر کنید سپس پودر قهوه را در پرتافیلتر بریزید و آن را فشرده کنید. بعد از چند دقیقه شروع به شات گیری در فنجان مناسب سرو کاپوچینو کنید.

مرحله دوم: فوم شیر

در این مرحله اگر می خواهید شکر اضافه کنید به کاپوچینو باید ابتدا شیر را روی گاز قرار دهید تا به جوش بیاید سپس شکر را اضافه کنید تا زمانی که حل شود و در ادامه از روی گاز بردارید تا کمی خنک شود سپس با دستگام فوم ساز یا همزن برقی شیر را فوم دار کنید.

مرحله سوم: تهیه کاپوچینو

در این مرحله 5 تا 6 قاشق از فوم شیر را روی قهوه بریزید و باقی شیر را اضافه کنید و کمی از فوم باقی مانده را نیز روی آن بریزید سپس پودر کاکائو یا قهوه را به روی آن الک کنید نوش جان.

مرحله چهارم: تهیه کاپوچینو با قهوه دمی

برای این کار ابتدا قهوه خود را به ظرف فرنچ پرس از قبل گرم شده اضافه کنید سپس آب را کم کم اضافه کنید و بعد از 30 ثانیه شروع به هم زدن کنید. باقی اب را اضافه کنید و اجازه دهید به مدت 4 دقیقه خیسانده شود سپس قسمت بالایی فرنچ پرس را به آرامی به سمت پایین بیاورید و صبر کنید تا قهوه شما دم بکشد. بعد از دم کشیدن قهوه را در فنجان سرو بریزید و باقی مراحل را مانند بالا طی کنید تا کاپوچینوی شما آماده شود.

فوت و فن های طرز تهیه کاپوچینو

  1. برای تزیین روی کاپوچینو به علاوه پودر کاکائو و قهوه از مقداری دارچین و وانیل نیز برای عطر می توانید استفاده کنید.
  2. به جای شکر از عسل نیز برای شیرین کردن کاپوچینو می توانید استفاده کنید.
  3. اگر نمی خواهید شکر اضافه کنید نیازی به گرم کردن و جوشیدن شیر نیست و می توانید بدون این کار فوم شیر تهیه کنید.