طرز تهیه شیک شکلات

شیک شکلات یکی از شیک های معروف و در عین حال ساده و پرطرفدار در بین شیک های دیگر است که در اغلب کافی شاپ ها و بستنی فروشی ها موجود است. مقدار مواد گفته شده در دستور برای تهیه شیک برای یک نفر گفته شده است و اگر بخواهید بای افراد بیشتری تهیه کنید باید به همان میزان مواد را زیاد کنید. از این شیک می توانید در روز های گرم استفاده و باعث حس خنکی در بدن خود شوید و همین طور شیک به دلیل اینکه از بستنی در تهیه آن استفاده می شود باعث ایجاد حس شادی و نشاط در شما نیز می شود. امروز در فودرز طرز تهیه شیک شکلات را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شیر 1/4 پیمانه
بستنی وانیلی 1 پیمانه
کره بادام زمینی 1 ق چای خوری
موز 1 عدد
وانیل 1/2 ق چای خوری
پودر کاکائو 2 ق چای خوری

طرز تهیه شیک شکلات

مرحله اول: اضافه کردن مواد لازم به مخلوط کن

شیر را در مخلوط کن بریزید سپس موز را پوست کنید و با چاقو حلقه ای برش دهید و در مخلوط کن بریزید. پودر کاکائو را نیز به مخلوط کن اضافه کنید در ادامه وانیل را نیز بیفزایید و مخلوط کن را روشن کنید تا مواد ترکیب شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن بستنی

با قاشق به مقدار گفته شده از کره بادام زمینی ساده بردارید و به مواد مخلوط شده اضافه کنید. بشتنی وانیلی را به اندازه گفته شده به مخلوط کن اضافه کنید و دستگاه را روشن کنید تا مواد ترکیب شوند.

مرحله سوم: تزیین کردن شیک شکلات

بعد از اینکه مواد ترکیب شد مواد را از مخلوط کن خارج کنید و در ظرف سرو که بهتر است لیوان مانند باشد بریزید سپس می توانید یک اسکوپ بستنی روی آن قرار دهید و آن را با مواد دیگر تزیین و با نی نوش جان کنید.

فوت و فن های طرز تهیه شیک شکلات

  1. برای تزیین روی شیک شکلاتی می توانید از خامه قنادی فرم گرفته که باید با همزن بزنید تا فرم بگیرد استفاده کنید همچنین می توانید از سس شکلاتی به روی شیک خود استفاده کنید.
  2. اگر به کره بادام زمینی حساسیت دارید می توانید آن را حذف کنید اما کره بادام زمینی باعث می شود زود احساس سیری کنید.
  3. برای تهیه این شیک بهتر است از شیر خنک و پر چرب استفاده کنید چون سرو شیک به صورت خنک جذاب تر است.
  4. به جای موز می توانید از میوه های دیگر مانند توت فرنگی نیز در تهیه این شیک استفاده یا حتی می توانید میوه را از شیک شکلات خود حذف کنید.