طرز تهیه موکا

موکا یکی از نوشیدنی هایی است که از خانواده قهوه می باشد و ترکیبات آن شامل 60 درصد شیر و 10 درصد شکلات و 30 درصد قهوه اسپرسو می باشد. قهوه و نوشیدنی های حاوی آن دارای کافئین می باشد که برای احساس سرحالی و رفع کسالت می تواند مفید باشد و از خواص قهوه می توان به کاهش چربی و تناسب اندام، کاهش ریسک بیماری های کبد، بهبود سلامت قلب و… اشاره کرد. امروز در فودرز طرز تهیه موکا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

شیر 1 لیوان
قهوه 1 تا 2 شات
شکلات به میزان دلخواه

طرز تهیه موکا با موکاپات

مرحله اول: قرار دادن مواد در موکاپات

شیر را در قسمت زیرین موکاپات بریزید سپس قهوه را روی قسمتی که حالت صافی دارد بریزید و قسمت بالایی آن را روی موکاپات قرار دهید. شکلات تخته ای یا هر نوع شکلات دیگر را در قسمت بالایی قرار دهید سپس درب آن را ببندید.

مرحله دوم: تهیه موکا

موکاپات را روی گاز با حرارت ملایم قرار دهید و چند دقیقه صبر کنید تا مواد ترکیب شده و موکای شما در محفظه بالایی تهیه شود. سپس گاز را خاموش کنید و موکای خود را در فنجان های سرو بریزید و میل کنید.

طرز تهیه موکا با فرنچ پرس

مرحله اول: فوم دار کردن شیر

کمی از شکلات یا سیروپ شکلات را در فرنچ پرس بریزید سپس شیر را گرم کنید و وقتی کمی از دما افتاد به فرنچ پرس اضافه کنید سپس با دستگاه شیر را فوم دار کنید و اگر دستگاه نداشتید می توایند برای چند دقیقه سریع هم بزنید تا شیر فوم دار شود.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد موکا

قهوه را در فرنچ بریزید و با مقداری آب بزارید دم بکشد و تهیه شود سپس در لیوان سرو از سیروچ شکلات بریزید که دلخواه هست و می توانید حذف کنید در ادامه شیر فوم دار را اضافه کنید سپس قهوه دم کشیده را اضافه کنید نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه موکا

  1. برای تزیین روی موکا می توانید از خام یا سیروپ های دلخواه استفاده کنید.
  2. از انواع شکلات های تلخ و شیری نیز در تهیه موکا می توان استفاده کرد.
  3. اگر ورزشکار هستید می توانید شکلات را حذف کنید و از پودر وی کاکائویی استفاده کنید به این صورت که قبل از ترکیب کردن با مواد ابتدا پودر را با آب ملایم سپس آب جوش ترکیب کنید و هم بزنید تا حل شود در ادامه باقی مراحل را طی کنید.