طرز تهیه چای ماسالا

چای ماسالا یکی از چای های محشر و جذاب است که طعمی شبیه نسکافه دارد ولی یک حقیقت جالب درباره این چای این است از هیچ شکر یا شیری در آن استفاده نمی شود و طعم شیرین و کاراملی آن به دلیل موادی است که در آن استفاده می شود. در تهیه این چای از ادویه های متفاوتی استفاده می شود که هر کدام برای بدن مفید بوده و لازم است. یکی از فواید چای ماسالا افزایش سوخت و ساز بدن است که در نتیجه باعث کاهش وزن می شود. عطر و طعم این چای بسیار خاص و متفاوت است . می توایند از آن برای پذیرایی در مهمانی یا مجالس خود نیز استفاده کنید. چای ماسالا ترکیبی از ادویه های گرم مثل هل، دارچین، زنجبیل، بادیان، جوز هندی و… است. امروز در فودرز طرز تهیه چای ماسالا را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

چوب دارچین 4 عدد کوچک
میخک 6 عدد
بادیان 1 عدد
فلفل سیاه 9 عدد
هل سیاه 2 عدد
هل سبز 8 عدد
جوز هندی 3 عدد
چای سیاه 1 ق چای خوری
آب 1/2 پیمانه
شیر 1 و 1/2 پیمانه

طرز تهیه چای ماسالا

مرحله اول: تفت دادن ادویه ها

تابه را روی گاز قرار دهید سپس دارچین و میخک را همراه تمام ادویه های بالا به جز پودر زنجبیل ترکیب کنید سپس گاز را روشن کنید و روی حرارت ملایم 2 دقیقه ادویه های گفته شده را تفت دهید.

مرحله دوم: آسیاب کردن ادویه ها

ادویه های تفت داده شده را در آسیاب بریزید و خرد کنید سپس پودر زنجبیل را اضافه کنید. مواد تهیه شده را از صافی یا الک رد کنید و در یک کاسه بریزید به این ترتیب پودر چای ماسالا آماده است.

مرحله سوم: دم کردن چای ماسالا

در یک قابلمه آب بریزید سپس شیر را اضافه کنید و گاز را روی حرارت متوسط قرار دهید. سپس چای سیاه را اضافه کنید و به مدت 3 دقیقه هم بزنید. در ادامه پودر تهیه شده ماسالا را اضافه کنید و هم بزنید و بعد از گذشت 3 دقیقه گاز را خاموش کنید چای ماسالا شما آماده است.

فوت و فن های طرز تهیه چای ماسالا

  1. هل سیاه قابل حذف می باشد اما استفاده از آن طعم خوبی به چای شما می دهد.
  2. اگر شیرینی طبیعی چای ماسالا برای شما کم بود در مرحله آخر می توایند مقداری شکر یا عسل نیز به ترکیب تهیه شده اضافه کنید.
  3. برای دم کردن چای می توانید به جای ترکیب شیر و آب از شیر یا آب به صورت جداگانه استفاده کنید.