طرز تهیه تارت نارگیلی

تارت نارگیلی یکی از محبوب ترین تارت های خوشمزه است که طعم بی نهایت جذابی دارد و می تواند گزینه خوبی برای عید نوروز شما باشد. با استفاده از این دستور دیگر نیازی به داغ زدن این تارت ندارید و به سادگی می توانید آن را تهیه کنید. امروز در فودرز طرز تهیه تارت نارگیلی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای تهیه خمیر تارت

کره 100 گرم
پودر قند 40 گرم یا 1/4 پیمانه
آرد 180 گرم یا 1 و 1/4 پیمانه
زرده تخم مرغ 25 گرم یا 1 عدد
وانیل یا پودر هل 1/4 ق چای خوری

مواد لازم برای تهیه تارت نارگیلی

پودر نارگیل چرب 70 گرم یا 1 پیمانه
پودر قند 100 گرم یا 2/3 پیمانه
روغن مایع 50 گرم یا 1/4 پیمانه
سفیده تخم مرغ 50 گرم یا 2 عدد
آبلیمو 1/2 ق چای خوری

طرز تهیه تارت نارگیلی

مرحله اول: تهیه خمیر تارت

کره را از قبل از یخچال خارج کنید تا نرم و کمی شل شود سپس کره را در یک کاسه بریزید و با دور تند همزن برقی هم بزنید سپس پودر قند الک شده را اضافه کرده و هم بزنید تا یک ترکیب یکدست و پوک حاصل شود.

مرحله دوم: استراحت دادن به خمیر

زرده تخم مرغ و وانیل را به مواد بیفزایید و خوب ترکیب کنید. آرد را نیز الک کرده و در طی چند مرحله اضافه کنید و مخلوط کنید سپس با دست کمی خمیر را ورز داده و در یک کیسه فریزر خمیر را پهن کرده و  به مدت 1 ساعت در یخچال به خمیر استراحت دهید.

مرحله سوم: تهیه رویه نارگیلی

ابتدا پودر نارگیل را در یک کاسه بریزید و به آن پودر قند الک شده و سفیده تخم مرغ را اضافه کنید و با همزن به قدری هم بزنید تا به خوبی مواد ترکیب شوند. روغن را در یک تابه ریخته و روی حرارت ملایم قرار دهید تا کمی گرم شود سپس بلافاصله آن را به مواد اضافه کنید و ترکیب کنید و در آخر آبلیمو را بیفزایید و مواد را در قیف قنادی بریزید وبه مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.

مرحله چهارم: پخت تارت نارگیلی

خمیر های تهیه شده را با قالب دلخواه قالب بزنید و قیف را از یخچال خارج کرده و مواد نارگیلی را روی خمیر های قالب زده پایپ کنید و در سینی فر چیده و به مدت 15 دقیقه در فر با دمای 180 درجه بزارید تا به خوبی بپزد.

مرحله پنجم: پخت تارت نارگیلی در تابه

در ابتدا کف یک تابه کاغذ روغنی پهن کنید و شیرینی ها را روی آن چیده سپس تابه را روی گاز قرار دهید. یک شعله پخش کن نیز روی شعله گاز قرار داده و حرارت را ملایم کنید. مدت زمان لازم برای پخت شیرینی تقریبا 25 الی 20 دقیقه می باشد.

فوت و فن های طرز تهیه تارت نارگیلی

  1. اگر آخر پخت تارت شما رنگ نگرفت به مدت 2 دقیقه گریل را روشن کنید.
  2. اگر از فر برقی یا تستر استفاده می کنید دما باید روی 160 درجه باشد و به مدت 15 الی 20 دقیقه شیرینی بپزد.