طرز تهیه شیریین دانه قهوه

شیرینی دانه قهوه یک شیرینی ساده و در عین حال شیک است که به شکل دانه های قهوه تهیه می شود و شما می توانید آن را با چای یا شیر برای وعده های صبحانه یا عصرانه امتحان کنید. امروز در فودرز طرز تهیه شیرینی دانه قهوه را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

مارگارین یا کره 250 گرم
روغن 1/2 لیوان
پودر شکر 1 فنجان
تخم مرغ 1 عدد
پودر کاکائو 3 ق غذا خوری
وانیل مقداری
بکینگ پودر 1 ق چای خوری
نشاسته 1/2 لیوان
نسکافه 2 بسته

طرز تهیه شیرینی دانه قهوه

مرحله اول: تهیه مواد لازم

ابتدا کره یا مارگارین را در یک کاسه بریزید سپس به آن روغن و پودر شکر اضافه کرده و با همزن برقی خوب هم بزنید. تخم مرغ را شکسته و به مواد اضافه کنید و ترکیب کنید در ادامه وانیل را نیز بیفزایید.

مرحله دوم: ترکیب کردن آرد با سایر مواد

آرد را همراه بکینگ پودر و نشاسته در یک ظرف ریخته و مخلوط کنید سپس پودر کاکائو را اضافه کرده و مواد را الک گرده و به آرامی به مواد ترکیب شده اضافه کنید و با قاشق یا لیسک هم بزنید تا به خوبی یکدست شوند. نسکافه را در یک ظرف ریخته و به آن آب جوش اضافه کنید و هم بزنید سپس به مواد داخل کاسه اضافه کنید.

مرحله سوم: پخت شیرینی در فر

در این مرحله خمیر ها را به شکل دانه های قهوه دربیاورید و با چاقو یک برش روی آن بکشید تا بیشتر شبیه قهوه شود. شیرینی ها را در سینی فر چرب شده چیده و در فر از قبل گرم شده با دمای 170الی 180 درجه به مدت 20 الی 25 دقیقه قرار دهید تا به خوبی بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی دانه قهوه

  1. اگر از فر برقی یا تستر استفاده می کنید دما باید روی 165 الی 170 درجه باشد.
  2. به جای نسکافه می توانید از پودر قهوه فوری نیز استفاده کنید که در این صورت برای شیرین شدن شیرینی باید از مقدار بیشتری شکر استفاده کنید.
  3. این شیرینی را می توانید در ظرف درب دار در یخچال به مدت 2 الی 3 هفته نگهداری کنید.
  4. برای اینکه مواد بهتر با هم مخلوط شود کره  تخم مرغ را از قبل از یخچال خارج کنید تا هم دمای محیط شوند.