طرز تهیه شیرینی پسته

شیرینی پسته یکی از شیرینی های شیک و مجلسی است که طعم بسیار خاصی دارد. این شیرینی به دلیل اینکه در تهیه آن از پسته استفاده می شود یک شیرینی مفید و مقوی محسوب می شود و همچنین رنگ سبز زیبایی دارد که می توانید آن را با قالب های دلخواه تهیه کنید. امروز در فودرز طرز تهیه شیرینی پسته را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

پودر پسته 100 گرم
پودر قند 60 گرم
آرد سفید قنادی 100 گرم
روغن مایع 60 گرم
پودر هل 1 ق مربا خوری

طرز تهیه شیرینی پسته

مرحله اول: پورد کردن پسته و ترکیب با سایر مواد

ابتدا پودر پسته را یک بار دیگر آسیاب و پودر کنید تا هیچ پسته پودر نشده ای در آن باقی نماند سپس پودر پسته را در یک کاسه بریزید و به آن پودر هل را اضافه کنید و ترکیب کنید. در ادامه پودر قند را الک کرده و همراه روغن به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن آرد با مواد ترکیب شده

در این مرحله آرد الک شده را در چند مرحله به مواد اضافه کنید و هم بزنید و وقتی مقداری خمیر سفت شد و امکان هم زدن باقاشق وجود نداشت از دست خود برای هم زدن استفاده کنید.

مرحله سوم: پخت شیرینی در فر

خمیر تهیه شده را در یک سطح صاف آردپاشی شده قرار دهید و با وردنه به ضخامت دلخواه آن را پهن کرده و با کاتر دلخواه آن را برش زده و در سینی فر بچینید. شیرینی ها را در فر با دمای 170 درجه به مدت 10 الی 15 دقیقه قرار دهید تا به خوبی بپزد.

مرحله چهارم: پخت شیرینی در تابه

ابتدا یک کاغذ روغنی روی تابه دو طرفه قرار داده و شیرینی ها را در آن بچینید و یک دمکنی روی درب تابه قرار داده و تابه را روی حرارت ملایم بزارید تا به خوبی بپزد تا آماده شود.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی پسته

  1. چون در تهیه این شیرینی از پسته استفاده می شود و پسته چرب است برای هم زدن این شیرینی با دست نباید آن را خیلی ورز دهید چون شیرینی به روغن میوفتد و بعد از پخت خشک می شود.
  2. برای اینکه شیرینی شما پر رنگ تر و سبز تر شود می توانید مقدار کمی رنگ خوراکی سبز به خمیر اضافه کنید.
  3. برای تزیین این شیرینی می توانید مقداری شکلات سفید را آب کرده و در قیف قنادی ریخته و روی یک قسمت از شیرینی پایپ کنید و روی آن مقداری پودر پسته بریزید.