طرز تهیه شیرینی ساوارین

شیرینی ساوارین یکی از شیرینی های شیک و مجلسی است که به آسانی قابل تهیه در منزل است. از این شیرینی برای پذیرایی های های خود به ویژه عید نوروز می توانید استفاده کنید و لذت ببرید. امروز در فودرز طرز تهیه شیرینی ساوارین را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کره 125 گرم
پودر شکلات 15 گرم
آرد 165 گرم
نشاسته ذرت 140 گرم
پودر قند 60 گرم
کره بادام زمینی 2 ق غذا خوری
زرده تخم مرغ 1 عدد
بادام خرد شده به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی ساوارین

مرحله اول: ترکیب کردن مواد لازم

ابتدا تمام مواد را از یخچال خارج کرده تا هم دمای محیط شود. کره را در یک کاسه ریخته و پودر قند را در کاسه الک کنید و با دور تند همزن به مدت چند دقیقه هم بزنید تا یک ترکیب پوک و سبک حاصل شود. سپس زرده و وانیل را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مواد به خوبی ترکیب شود.

مرحله دوم: اضافه کردن سایر مواد

نشاسته ذرت را به مواد بیفزایید و دوباره خوب هم بزنید سپس آرد و پودر شکلات را در الک ریخته و به مواد اضافه کنید و با لیسک خوب هم بزنید. برای هم زدن می توانید از دست خود نیز استفاده کنید اما نباید خیلی خمیر را با دست ورز دهید چون به روغن می افتد و شیرینی شما بعد از پخت خشک می شود.

مرحله سوم: پخت شیرینی در فر

شیرینی ها را به شکل دلخواه قالب زده و در سینی فر چرب شده بچینید و در فر با دمای 185 درجه به مدت 15 الی 20 دقیقه قرار دهید تا به خوبی بپزد. برای تزیین روی شیرینی می توایند از کارامل یا کرم لوتوس و بادام خرد شده به همراه سایر مواد استفاده کنید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی بدون فر

ابتدا یک کاغذ روغنی روی تابه دو طرفه قرار داده و شیرینی ها را در آن بچینید و یک دمکنی روی درب تابه قرار داده و تابه را روی حرارت ملایم بزارید تا به خوبی بپزد تا آماده شود.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی ساوارین

  1. اگر به کره بادام زمینی حساسیت دارید می توانید از کرم لوتوس نیز استفاده کنید.
  2. حتما بعد از هم زدن ظرف را دورگیری کنید تا تمام مواد یکدست باشند.
  3. اگر از فر برقی یا تستر استفاده می کنید دما باید روی 170 درجه باشد و شیرینی به مدت 20 الی 25 دقیقه بپزد.
  4. برای تزیین روی این شیرینی می توانید از گردو خرد شده به همراه سایر مواد نیز استفاده کنید.