طرز تهیه کیک رژیمی

کیک رژیمی یکی از کیک هایی است که شما می توانید در طول رژیم خود از آن استفاده کنید. در تهیه این کیک از آرد و شکر که باعث چاقی و اضافه وزن می شوند استفاده نشده است. از این کیک برای صبحانه و میان وعده می توانید استفاده کنید و دیگر نگران از بین رفتن رژیم خود نباشید. امروز در فودرز طرز تهیه کیک رژیمی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

موز بزرگ 3 عدد
تخم مرغ 3 عدد
پودر کاکائو 2 ق غذا خوری سر پر
شیره خرما یا انگور 3 ق غذا خوری
بکینگ پودر 1/2 ق چای خوری
مغزیجات دلخواه و شکلات تلخ  چیپسی برای تزیین به میزان دلخواه

طرز تهیه کیک رژیمی

مرحله اول: پوره کردن موز

ابتدا موز ها را پوست کرده و در مخلوط کن بریزید تا پوره شود. برای له و پوره کردن موز ها از گوشکوب برقی یا هر وسیله دیگری نیز می توانید استفاده کنید. موز های پوره شده را در یک کاسه بریزید. در یک کاسه دیگر تخم مرغ ها را شکسته و به آن شیره توت یا انگور را اضافه کنید و با همزن برقی به خوبی هم بزنید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد کیک

تخم مرغ و شیره ترکیب شده را به موز اضافه کنید. بکینگ پودر و پودر کاکائو را نیز به مواد اضافه کنید و با قاشق مواد را هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کیک در فر

در قالب موردنظر یک کاغذ روغنی قرار دهید و کیک را در قالب بریزید و مغزیجات دلخواه و شکلات تلخ چیپسی را به آن اضافه کنید سپس قالب را در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 35 ال 40 دقیقه قرار دهید تا کیک به خوبی بپزد.

مرحله چهارم: پخت کیک رژیمی بدون فر

یک قابلمه را روی گاز قرار دهید تا به مدت نیم ساعت بماند و گرم شود. در ادامه در قالب کاغذ روغنی قرار دهید و از مواد کیک در قالب بریزید و در قابلمه قرار دهید. روی درب قابلمه یک دمکنی قرار دهید و آن را روی قابلمه قرار دهید. روی شعله گاز یک شعله پخش کن قرار دهید و بزارید کیک به آرامی بپزد.

فوت و فن های طرز تهیه کیک رژیمی

  1. به جای شیره انگور یا توت می توانید از عسل یا کره بادام زمینی نیز برای شیرین کردن کیک استفاده کنید.
  2. بعد از اضافه کردن بکینگ پودر برای هم زدن مواد از همزن نباید استفاده کنید چون باعث می شود بکینگ پودر خاصیت پف دهندگی خود را از دست بدهد.
  3. امکان حذف مغزیجات و شکلات تلخ برای تزیین روی کیک وجود دارد و می توانید به صورت ساده آن را تهیه کنید.