طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی

چیز کیک توت فرنگی یکی از چیز کیک های جذاب و همه پسند و خوشمزه است که با استفاده از بیسکوییت پتی بور و به همراه پنیر خامه ای و سایر مواد تهیه می شود. چیز کیک توت فرنگی می تواند یک دسر خوب برای فصل های گرم سال باشد. امروز در فودرز طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

بیسکوییت پتی بور شکلاتی یا ساده 2 بسته
کره آب شده 150 گرم
توت فرنگی 200 گرم
پنیر خامه ای یا ماسکارپونه 150 گرم
وانیل 1/2 ق چای خوری
خامه قنای 200 گرم
ژلاتین 3 ق غذا خوری
آب 1/3 لیوان

طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی

مرحله اول: پودر کردن بیسکوییت ها

ابتدا بیسکوییت های پتی بور را در یک کیسه بریزید و با گوشکوب بیسکوییت ها را پودر کنید. سپس بیسکوییت های پودر شده را در یک ظرف بریزید و به آن کره آب شده را اضافه کنید و هم بزنید و مقداری با دست نیز هم بزنید. مواد تهیه شده را در قالب کمربندی بریزید و با گوشکوب آن را مقداری فشرده کنید تا منسجم شود سپس آن را در یخچال قرار دهید.

مرحله دوم: ترکیب کردن مواد لازم

ژلاتین را در یک ظرف بریزید و به آن اب سرد اضافه کنید و مقدرای هم بزنید سپس روی بخار کتری در حال جوش قرار دهید تا بنماری شود. توت فرنگی ها را با اب بشورید و قسمت سبز رنگ را جدا کرده و توت فرنگی ها را در میکسر بریزید تا پوره مانند شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن لایه دوم

پوره توت فرنگی را در یک کاسه بریزید و به آن خامه قنادی و پنیر خامه ای اضافه کنید. وانیل و ژلاتین را نیز بیفزایید و با همزن برقی مواد را به طور کامل مخلوط کنید. در ادامه مقداری توت فرنگی را برش داده و در کناره های قالب کمربندی قرار دهید سپس مواد تهیه شده را روی آن بریزید و روی آن را صاف کنید و در یخچال قرار دهید.

فوت و فن های طرز تهیه چیز کیک توت فرنگی

  1. اگر از پنیر خامه ای استفاده می کنید توجه داشته باشید که حتما کم نمک باشد.
  2. اگر قالب کمربندی در دسترس نبود می توانید به جای آن از یک ظرف پیرکس نیز استفاده کنید.
  3. برای تزیین روی این دسر می توانید از توت فرنگی های خرد شده و انواع ترافل استفاده کنید.
  4. بعد از اینکه ژلاتین را بنماری کردید باید یک بافت اسفنجی داشه باشد.