شیرینی پرتقالی یکی از شیرنی های ترد و خوش عطر است که به سادگی و با مواد در دسترس قابل تهیه است. عطر و طعم این شیرنی به دلیل استفاده از پرتقال در آن بینظیر است. روی این شیرنی را نیز می توانید با بریلو پرتقال و سایر مواد دلخواه تزیین و نوش جان کنید. امروز در فودرز طرز تهیه شیرینی پرتقالی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کره 125 گرم
پودر قند 125 گرم
تخم مرغ 1 عدد
پوست پرتقال رنده شده 1 ق چای خوری
آرد 320 گرم
نشاسته ذرت 30 گرم
بریلو پرتقال برای تزیین به میزان لازم

طرز تهیه شیرینی پرتقالی

مرحله اول: ترکیب کردن مواد

کره را از یخچال خارج کنید تا نرم شود سپس کره را در یک کاسه بریزید و به پودر قند الک شده را بیفزایید. پوست پرتقال را رنده کرده و به مواد اضافه کنید در ادامه مواد را با همزن برقی به خوبی هم بزنید. تخم مرغ را اضافه کرده و به مدت 1 دقیقه دیگر هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد

نشاته ذرت را نیز به مواد اضافه کنید و هم بزنید. آرد را الک کرده و کم کم به مواد اضافه کنید و با قاشق یا لیسک هم بزنید تا به خوبی ترکیب شوند. در ادامه خمیر تهیه شده را در یک کیسه پلاستیکی بریزید و آن را پهن کنید و به شکل دلخواه قالب یا مهر بزنید.

مرحله سوم: پخت شیرینی در فر

شیرینی ها را در سینی فر بچینید و آن را در فر از قبل گرم شده با دمای 160 الی 170 درجه به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا شیرینی ها به خوبی بپزد. بعد از پخت وقتی شیرینی ها خنک شد بریلو را در قیف قنادی ریخته و به شیرینی ها اضافه کنید.

مرحله چهارم: پخت شیرینی پرتقالی بدون فر

ابتدا یک کاغذ روغنی روی تابه دو طرفه قرار داده و شیرینی ها را در آن بچینید و یک دمکنی روی درب تابه قرار داده و تابه را روی حرارت ملایم بزارید تا به خوبی بپزد تا آماده شود.

فوت و فن های طرز تهیه شیرینی پرتقالی

  1. امکان حذف بریلو وجود دارد و می توانید به جای آن از پودر پسته و… استفاده کنید.
  2. برای اینکه شیرینی شما بیشتر طعم پرتقال بگیرد می توانید از مقداری آب پرتقال نیز در تهیه این شیرنی استفاده کنید.
  3. به جای کره می توایند از روغن مایع نیز استفاده کنید البته تهیه شیرنی با کره باعث می شود شیرینی شماد ترد تر و خوش عطر تر شود.