طرز تهیه سالاد آلمانی

سالاد آلمانی یکی از سالاد های آسان است که با استفاده از سیب زمینی و سوسیس به همراه سایر مواد تهیه می شود. اسم دیگر این سالاد کارتوفل نیز می باشد. سالاد آلمانی می تواند یک پیش غذای خوب برای مجالس و مهمانی های شما باشد. استفاده از شوید و پیازچه در این سالاد باعث شده تا این سالاد یک عطر متنوع و خوب داشته باشد و آن را خاص تر کند. امروز در فودرز طرز تهیه سالاد آلمانی را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

سیب زمینی 3 عدد
سوسیس کوکتل 5 عدد
شوید،تره و پیازچه 150 گرم
آبلیمو 4 ق غذا خوری
خیار شور 3 عدد
سس مایونز 5 تا 6 ق غذا خوری
نمک 2 ق چای خوری
فلفل سیاه 1 تا 2 ق چای خوری
پابریکا 1 ق چای خوری

طرز تهیه سالاد آلمانی

مرحله اول: آب پز کردن سیب زمینی ها و سرخ کردن سوسیس ها

ابتدا سیب زمینی ها را با آب شسته سپس در یک قابلمه بریزید و به آن مقداری آب اضافه کنید و درب آن را قرار داده و قابلمه را روی گاز قرار دهید تا بپزد و سیب زمینی ها آب پز شود. سوسیس را نیز حلقه ای خرد کنید و در یک تابه مقداری روغن ریخته و سوسیس ها را در آن سرخ کنید.

مرحله دوم: خرد کردن سیب زمینی ها

سیب زمینی ها را بعد از پخت پوست کرده و با چاقو مربعی برش بزنید و در یک کاسه بریزید. سوسیس سرخ شده را نیز اضافه کنید. تره و پیازچه را همراه شوید خرد کنید و به مواد داخل کاسه اضافه کنید.

مرحله سوم: تهیه سس

سس مایونز را در یک کاسه بریزید و به آن خیار شور خرد شده را اضافه کنید سپس نمک و فلفل را همراه پابریکا افزوده و مواد را خوب مخلوط کنید. سس تهیه شده را به مواد سالاد اضافه کنید و در آخر مقداری آبلیمو به سالاد اضافه کرده و خوب هم بزنید.

فوت و فن های طرز تهیه سالاد آلمانی

  1. به جای سوسیس کوکتل از انواع سوسیس های دیگر نیز می توانید استفاده کنید.
  2. بهتر است بعد از تهیه این سالاد مقداری آن را در یخچال قرار دهید سپس سرو کنید.
  3. اگر می خواهید یک سالاد آلمانی رژیمی تهیه کنید باید از سس مایونز بدون چربی استفاده کنید.
  4. برای اینکه این سالاد سالم تر شود می توانید از مرغ آب پز شده و باید آن را ریش ریش کنید نیز استفاده کنید و سوسیس را حذف یا به صورت ترکیبی از آن استفاده کنید.