طرز تهیه سالاد انار

سالاد انار یکی از انواع سالا های پاییزی است که می توانید از آن در مهمانی های خود به عنوان پیش غذا نیز استفاده کنید. رنگ این سالا  به دلیل استفاده از کلم بنفش و انار در آن رگی بنفش و قرمز دارد که بسیار قشنگ است. اگر در رژیم به سر می برید می توانید از این سالاد بدون سس نیز استفاده کنید. همچنین این سالاد برای افراد گیاهخوار نیز مناسب است که باید آن را بدون سس تهیه کنند. امروز در فودرز طرز تهیه سالا انار را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

کلم قرمز 1 عدد  متوسط
انار 2 عدد
هویج 1 عدد
کرفس کمی
سس مایونز به میزان دلخواه
خردل و نمک و فلفل قرمز به میزان لازم
آبلیمو مقدار کمی
ریحان خشک چند برگ

طرز تهیه سالاد انار

مرحله اول: آماده کردن مواد لازم

کلم قرمز را با آب بشورید سپس کمی ورقه کنید و با چاقو خرد کنید و در یک کاسه بریزید. هویج را نیز با آب بشورید و با رنده خرد کنید. انار را با چاقو برش دهید و پوست آن را جدا کنید سپس دانه های انار را همراه هویج به کاسه اضافه کنید.

مرحله دوم: تهیه سس سالاد انار

کرفس را نیز بشورید و با چاقو خرد کنید به کاسه اضافه کنید. در ادامه سس مایونز را در یک کاسه بریزید و ادویه های گفته شده را همراه آبلیمو به کاسه اضافه کنید و خوب هم بزنید تا ترکیب شوند. وفتی سس تهیه شده آن را به مواد خرد شده اضافه کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن ریحان به سالاد

در ادامه برگ های ریحان را نیز به سالاد اضافه کنید وکمی هم بزنید سپس قبل از سرو به مدت 2 ساعت در یخچال قرار دهید تا طعم مواد به خوبی آزاد شود نوش جان.

فوت و فن های طرز تهیه سالاد انار

  1. اگر از طعم کرفس خوستان نمی آید می توانید آن را حذف کنید.
  2. برای تزیین روی سالاد می توانید از گردوی شکسته و کمی ریز شده نیز استفاده کنید.
  3. می توانید از مقدار کمتری سس مایونز استفاده کنید و به جای آن مقداری ماست به سالا اضافه کنید.
  4. در تهیه این سالاد از مواد دیگری مانند سیب زمینی پخته و مرغ پخته ریش ریش شده بنا به سلیقه خود می توانید استفاده کنید. همچنین می توانید از کلم سفید به جای بنفش یا هر مواد دلخواه دیگری که در سالاد از آن استفاده می شود نیز استفاده کنید.